Upravit stránku
Nenáročné a levné domy přicházejí do módy. Čím dál více lidí se upíná k minimalismu a staví si domy, jejichž cena nepřesáhne milion Korun. Ať už jako svou odpočinkovou chatu, skvělé místo pro podnikání, nebo jako bydlení na celý život. Jaký je dům za milion?

Dřevostavby na klíč do jednoho milionu

Nejnovějším trendem, díky kterému si splníte svůj sen o moderním a zároveň krásném bydlení, jsou modulové domy. Kombinují řadu řešení. Je možné je dokonce stavět přes sebe, vedle sebe, zmenšit, přestavět i jinak uzpůsobit vašim představám. 

Mobilní dřevostavby však nejsou miniaturní domky, ve kterých se člověk takříkajíc ani neotočí. Dosahují velikosti větších bytů. Jako příklad si můžeme uvést náš mobilní dům 05 s dispozicí 3+kk. Jeho obytná plocha je celkem 53,81 m2.

Kdo je využije?

Modulové domy jsou skvělým řešením například pro seniory, kteří se nechtějí starat o příliš velký dům, pro mladé rodiny, které nechtějí žít v paneláku nebo pro podnikatele, kteří chtějí pro svou firmu nové krásné prostory. Využít se dají jako bydlení na trvalo i dočasně. Některé jsou dokonce koncipované jako wellness, nebo se dají využít jako obchod, kavárna nebo třeba mateřská škola.

Jak se vyrábějí

Dům za milion v podobě modulové dřevostavby vyrábíme v hale. Jsou vyrobené z dřevěné trámové konstrukce, která je vyplněná tepelnou izolací a opláštěná obkladovým materiálem. Jsou zde vnitřní rozvody, elektroinstalace, podlahy a obklady. Vám pak dodáme dům jako celek, který na pozemku připojíme na přípojky. A můžete se nastěhovat
1
2
3

Jde postavit dům za milion svépomocí?

Chcete-li postavit rodinný dům do jednoho milionu a neláká vás představa modulových domů, můžete zkusit popřemýšlet, zda to jde svépomocí. Při tomto rozpočtu však musíte dělat vcelku velké ústupky. Například si budete moci dovolit malou zastavěnou plochu, jednoduchý tvar zdí i střechy, horší zateplení, nejlevnější varianty všeho zařízení a podobně. K tomu všemu je ale také nutné mít partu šikovných kamarádů, kteří vám se stavbou domu pomohou. Ušetříte tak za práce.

I když se vám s tímto postupem podaří do jednoho milionu dům postavit, čeká vás placení vysokých částek za vytápění. Proto doporučujeme celé bydlení pečlivě zvážit.